Зустріч із демобілізованими учасниками АТО 4 хвилі мобілізації

13102774_519605834914903_2770884611915726756_nНапередодні Великодніх свят голова Макарівської районної ради Олександр Гулак спільно з головою Макарівської райдержадміністрації Тетяною Семеновою, її першим заступником Іриною Багінською та керівниками установ і організацій Макарівського району провели зустріч із демобілізованими учасниками АТО 4 хвилі мобілізації.

На сьогодні на обліку в управлінні соціального захисту населення Макарівської райдержадміністрації  перебуває 250 учасників бойових дій з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО.

Повертаючись з місць, де кожен військовий знаходився в екстремальних умовах збройного конфлікту, більшості з них дуже важко адаптуватись до звичних умов мирного життя. Інколи, вони не знають, які мають права, отримавши статус учасника бойових дій. Саме тому очільники району вирішили провести цю зустріч, щоб поспілкуватися з військовими, почути з перших вуст про їхні проблеми, тривоги, надати корисну інформацію та поради, як швидше повернутись до звичного мирного життя на батьківщині і дати зрозуміти, що їхні подвиги цінують на рідній землі. Прикро, що і сучасному поколінню довелось в обличчя познайомитись з війною.

Богдан Радченко, вихованець вокальної студії “Мелодія”, заспівав пісню “Я не хочу гратись у війну”. На обличчях у всіх були сльози… Вустами дитини прозвучала вся трагічність подій на сході нашої держави. Боляче, що не всі повернулись додому живими. 9 жителів Макарівщини загинуло в ході антитерористичної операції. Їх пам’ять вшанували хвилиною мовчання.

Олександр Гулак звернувся зі словами вдячності до кожного, хто героїчно захищав Україну від ворога-сусіда. Він зазначив, що свій обов’язок перед державою вони виконали, і тепер Україна має піклуватись про своїх героїв. Тому, питання своєчасної адаптації учасників АТО Макарівщини є нашим спільним першочерговим завданням. Важливо, щоб вони не закривались в собі, говорили про свої потреби та проблеми близьким, знайомим, звертались до місцевої влади. Щоб знати, чим саме можна допомогти.

Користуючись нагодою, керівники установ та організацій, які беруть участь у наданні допомоги, пільг учасникам АТО, повідомили корисну інформацію для зручного оформлення цих пільг.
Кожен військовослужбовець відразу після отримання посвідчення, яке підтверджує статус учасника бойових дій чи інваліда війни, повинен звернутись для отримання пільг, допомоги, послуг за місцем реєстрації (проживання) у відповідні установи та організації Макарівського району.

А саме:
–    отримати пільги на житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку та ін. можна, подавши документи до відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Управління соціального захисту, каб. 13,
тел. 6-09-58. Потім потрібно звернутись до організацій-надавачів послуг, надати документи, заключити договори на обслуговування;
–    для забезпечення засобами реабілітації та безоплатним санаторно-курортним лікуванням потрібно звернутись з заявою до відділу з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни і праці, нагляду за призначенням (перерахунком) пенсій Управління соцзахисту, каб 12, тел. 5-23-82;
–    для вирішення питань працевлаштування, здобування професії, підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації з наступним працевлаштуванням, отримання одноразової допомоги по безробіттю для започаткування власної справи у разі неможливості працевлаштування, отримання матеріальної допомоги по безробіттю варто звернутись до Макарівського районного центру зайнятості, тел. 5-23-77, 5-16-59, 5-12-44;
–    щоб отримати безкоштовну медичну допомогу (медогляди, лікування, медичну реабілітацію) потрібно звернутись до Макарівської ЦРЛ, КЗ «Макарівський центр ПМСД», тел. 5-13-38;
– до Управління Пенсійного фонду України у Макарівському районі,
тел. 5-25-77, 5-26-92 та Макарівського районного військового комісаріату тел. 5-13-45 варто звернутись для оформлення пенсійного забезпечення: пенсія по інвалідності; пенсія по втраті годувальника.

Крім того, до Макарівського райвійськкомату військовослужбовці звертаються для оформлення документів на одноразову грошову допомогу в разі отримання травми чи інвалідності, пов’язаної з захистом Батьківщини, оформленні документів на статус учасника бойових дій, видачі посвідчення учасника бойових дій та талонів на проїзд по Україні.

Також, кожен військовослужбовець має право отримати одноразову матеріальну та матеріальну допомогу на оздоровлення. Для цього потрібно звернутись до служби у справах дітей та сім’ї Макарівської райдержадміністрації, тел. 5-26-60.

Кожен учасник АТО має право на оформлення у власність земельної ділянки. Це допоможуть зробити в Управлінні Держгеокадастру в Макарівському районі, тел. 5-13-48.

Крім того, в смт Макарів по вул. Піонерська, 15-А, тел. 5-14-32 функціонує Макарівський районний територіальний центр соціального обслуговування, де для військовослужбовців надаються послуги відділення денного перебування та відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Події, які зараз відбуваються на сході України – наш спільний біль і горе. Проте життя триває, і після бою завжди наступає мир, у якому треба вчитись жити щасливо. Макарівщина пишається своїми героями, вони варті найвищої шани.

Слава Україні!

Джерело: Макарівська районна рада

Коментарі

Напишіть відгук