Я співаю про калину у гаю …

21311731Я СПІВАЮ ПРО КАЛИНУ У ГАЮ…

Так пише про себе у своїх віршах Вітковська Анна, учениця 2 класу  Андріївського НВО, вихованка районної літературної студії “Сузір”я”. В цьому році вона стала переможцем районного етапу обласного поетичного конкурсу “Зерна доброти”, а на обласнму етапі її творчість біла відмічена високопрофесійним журі і Аня зайняла почесне 3-е місце у свої віковій категорії. Так, вона ще навчається у другому класі, але глибині її думок може позаздрити дорослий літератор! Підготувала призера конкурсу талановита молода вчителька Андріївського НВО Юлія Лисенко, яка сама пише чудові вірші, й не раз друкувалася в альманахах  літературної студії “Сузір”я”.

Колись путівку у творче життя Юлі давав Ігор Годенков, як керівник студії, зараз вона вже сама плекає юних поетів, навчає їх любити рідне слово й неньку Україну понад усе. 


5-й рік поспіль за ініціативи Малої Академії наук Київщини та відомої поетеси та директора МАН Тетяни Петровської відбувається цей чудовий поетичний конкурс для шкільної молоді. Багато його учасників й переможців стали вже досвідченими літераторами, вчителями мови та літератури, журналістами, або зараз є студентами вишів із відповідного фаху. Так, наша випускниця Юлія Зверькова, яка декілько років поспіль займала призові місця у цьому конкурсі, зараз навчається в Університеті Шевченка на філологічному факультеті за фахом “компаратівістика та літературна творчість”. Мабуть не випадкове саме в ці дні 28-29 квітня проходить Міднародний літературний форум молодих літераторів, на якому Юлі було довірено представляти 03099590Київську область, а її молодші подруги представляють  наш район тут, на цьому обласному заході. Про це згадував в своєму виступі перед присутніми керівник макарівської літературної студії “Сузір”я”, голова Київської обласної організації Конгресу літераторів України Ігор Годенков, чудові напучувальні слова якого та вірші милозвучною українською мовою розчулили присутніх. Саме про естафету досвіду, мудрості, творчого сприйняття навколошнього, любов до Слова та людини, до землі нашої, до неньки України, до Бога та Його створінь говорив відомий літератор, й кожне слове знаходило відгук у душах юних поетів. Як знайшло колись у душі Юлії Лисенко, а пізніше – й Ані Вітковської. Саме душою писалися чудові Аніни вірші, яки так схвально були прийняті присутніми:

Сонце сяє, я співаю 
Про калину у гаю. 
Хай завжди оберігає 
Україноньку мою! 

***
Ти, Україна, 
Ти моя мати, 
Я тебе дуже люблю! 
Те, що ти скажеш, 
Я подолаю– 
Всі перешкоди пройду! 

***
Заспіваймо ми гімн 
За неньку Україну! 
Одну навіки і єдину! 
За нашу волю, 
За нашу долю, 
За сонце ясне золоте, 
За сади квітучі, 
За пташки співучі, 
За дитинство гарне 
Для тебе й мене!

62449223Два рази вставали учасникі свята іх мяких кресіл чудового актового залу колишньої колегії Галаганів, а зараз Музею історії літератури, який запросив юних поетів до себе.  Перший раз на початку – коли у виконнані дитячого хору з Софієвській Борщагівки звучав гімн України, і наприкінці, коли лунала молитва за Україну у тому же виконнанні. Весь захід став справжнім святом поезії. Поради досвідчених літераторів, членів НСПУ, нагороди від управління освіти та науки облдержадміністрації та Малої Академії Наук Київщини для перможців і призерів конкурсу, а також  вчителів, що їх ідготували – все сприйяло тому, щоб свято запам”яталося для учасників надовго.

Ольга Леоненко, методист Макарівського ЦТДЮ ім.Д.Туптала

Джерело: Макарівський ЦТДЮ ім. Д. Туптала

Коментарі

Напишіть відгук