Владика звершив літургію в день престольного свята

dsc_0149-vi

27 жовтня 2016 року, в четвер 19-ї седмиці після П’ятдесятниці, в день пам’яті преподобної Параскеви Сербської, парафія на честь цієї святої с. Лишня Бишівського благочиння відзначила храмовий празник. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія святкову літургію звершив Керуючий Макарівським вікаріатством архієпископ Макарівський Іларій.

Під час зустрічі Високопреосвященнішого владику від імені всієї територіальної громади привітав сільський голова сіл Лишня та Осикове Андрій Шевчук.

Архієрею співслужили благочинний Бишівського благочиння та настоятель храму архімандрит Філарет (Єгоров), клірики Макарівського вікаріатства, священнослужителі інших вікаріатств Київської єпархії.

За богослужінням молилися депутати рад Макарівського району та інші представники органів місцевого самоврядування. Богослужбові піснеспіви виконував Молодіжний архієрейський хор Макарівського вікаріатства під керівництвом Ольги Амєліної.

Парафію відвідали численні гості – як парафіяни різних храмів Київщини, так і представники міланської парафії на честь святителя Амвросія Медіоланського (Італія), яку очолює архімандрит Амвросій (Макар).

До храму цього дня завітали й учні лишнянської загальноосвітньої школи разом з вчителем християнської етики Тетяною Лозовенко. Також молилися в храмі та підійшли до святого Причастя вихованці дитячого садочку с. Лишня разом зі своїми вихователями.

Після читання Євангелія владика Іларій звернувся до вірян з архіпастирським словом, у якому, розповідаючи про життєвий шлях преподобної Параскеви Сербської, наголосив на необхідності постійно працювати над собою та, долаючи пристрасті, проводити життя у повноті Богоспілкування.

Також Керуючий вікаріатством підніс молитву Господу Вседержителю за мир в Україні.

По завершенні Божественної літургії було звершено чин славлення перед іконою преподобної Параскеви з піднесенням молитви до святої.

Владика Іларій передав благословення та поздоровлення з престольним святом Предстоятеля Української Православної Церкви.

Архімандрит Філарет подякував Високопреосвященнішому владиці за звершену Божественну літургію та передані привітання та благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

З рук архієрея всі присутні отримали святі ікони. Також усім було роздано особливі гостинці – шоколадні батончики з приєднаними до них записочками з Євангельськими та святоотецькими настановами.

Цього дня привітала парафіян з храмовим празником помічник Народного депутата України Руслана Сольвара Леся Бурдик. Вона подякувала всій духовній громаді за значну соціальну роботу, що постійно виконується на парафії.

Джерело: Макарівське вікаріатство

Коментарі

Напишіть відгук