Владика очолив Божественну літургію у вівторок Страсного тижня (Лишня, Бишівське)

DSC_1068-vi26 квітня 2016 року, у вівторок Страсного тижня, в 30-ту річницю Чорнобильської трагедії, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, вікарій Київської Митрополії, керуючий Макарівським вікаріатством архієпископ Макарівський Іларій звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів у храмі священномученика Климента Римського парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня Бишівського благочиння.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму і благочинний архімандрит Філарет (Єгоров), духівник Бучанського благочиння ієромонах Єфрем (Халюк), клірики Макарівського вікаріатства.

За богослужінням молилися сільський голова сіл Лишня та Осикове Андрій Шевчук, учні місцевої загальноосвітньої школи разом з вчителем християнської етики Тетяною Лозовенко. На криласі співав молодіжний архієрейський хор Макарівського вікаріатства під керівництвом регента Ольги Амєліної, який виконав твори з “Чорнобильської літургії” митрополита Іонафана (Єлецьких).

Після сугубої єктенії владика Іларій підніс молитву за мир в Україні. Також за літургією пом’янули всіх, хто загинув від Чорнобильської аварії та її наслідків, а по завершенні служби Божої було звершено заупокійну літію.

Архієрей звернувся до присутніх зі словом, в якому побажав усім, вподобляючись праведному Іову, ніколи не впадати у відчай, маючи завжди сподівання на Господа, а також укріплення від Господа у дні Страсного тижня та наполегливої роботи над собою для зустрічі світлого свята Великодня.

Владика Іларій передав усім благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Настоятель парафії архімандрит Філарет подякував владиці за звершену службу та передане благословення Його Блаженства, зазначивши, що спільна молитва з архієреєм у такий особливий і трагічний для України день – річницю Чорнобильської катастрофи – є дуже вагомою.

Цього дня парафію відвідали гості – директор Амвросіанської бібліотеки м. Мілан (Італія) дон Франческо Браскі та представники православної громади святителя Амвросія Медіоланського того ж міста, які передали привітання від настоятеля громади архімандрита Амвросія (Макара).

Керуючий вікаріатством відзначив важливість роботи волонтерської групи “Київ-Мілан”, яку створено на базі Свято-Амвросіанської парафії, та попросив передати подяку архімандриту Амвросію та волонтерським групам за адресну допомогу постраждалим внаслідок збройного конфлікту на сході нашої держави, зокрема за організацію реабілітаційних поїздок до Італії для дітей поранених українських військовослужбовців та вимушених переселенців зі сходу України.

Джерело: Макарівське вікаріатство

Коментарі

Напишіть відгук