У Лишні молитовно відзначили Поминальну суботу

DSC_0021-vi25 березня 2017 року, в суботу 4-го тижня Великого посту, Поминальну, в день пам’яті святителя Григорія Двоєслова, папи Римського, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія та Високопреосвященнішого архієпископа Макарівського Іларія, в храмі на честь преподобної Параскеви Сербської с. Лишня було звершено Божественну літургію.

Службу Божу очолив благочинний Бишівського благочиння, настоятель парафії архімандрит Філарет (Єгоров).

На парафії існує традиція регулярного відправлення “дитячих” служб, тобто богослужінь, у яких дієву участь беруть діти та підлітки. Цього дня відбулася саме така літургія. Юні молитовники співали на криласі, читали Послання Апостолів, допомагали у вівтарі.

Оскільки серед парафіян є багато представників різних національностей, традиційно деякі богослужбові возгласи звершувалися різними мовами. Також отець Філарет возніс Всеблагому Господу особливу молитву за мир в Україні.

На попередньому тижні один з молодих парафіян відзначив свій восьмий день народження. З рук іменинника, з благословення отця настоятеля, усі діти отримали солодкі пісні пряники.

Також цього дня настоятель храму вручив представнику медичної служби села Лишня, фельдшеру Ірині Чепурній медичну сумку, що повністю укомплектована необхідними ліками та препаратами для надання першої необхідної допомоги. Її було придбано парафіянами на прохання співробітників Фельдшерсько-акушерського пункту.

Також у храмі було відправлено особливий поминальний чин. Після нього архімандрит Філарет звершив таїнство соборування.

***

У будні дні Великого посту майже не відбуваються заупокійні богослужіння. Щоб не позбавляти спочилих в цей період молитовного заступництва Церкви, для їхнього поминання було відведено спеціальні дні – другу, третю та четверту суботи святої Чотиридесятниці.

Джерело: Макарівське вікаріатство

Коментарі

Напишіть відгук