У Бишівському благочинні відбувся фестиваль православних духовних кантів “Параскева”

dsc_0174-vi

24 листопада 2016 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія та Високопреосвященнішого архієпископа Макарівського Іларія, в Бишівському благочинні відбувся фестиваль православних духовних кантів «Параскева».

Розпочалося пісенне свято спільною молитвою організаторів та гостей у храмі святих мучеників Прокла та Іларія парафіяльного комплексу с. Осикове. Пом’янувши в Бозі спочилого Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана) та всіх інших, хто стояв біля витоків цього форуму духовних кантів, учасники виконали старовинні народні православні піснеспіви, автентичні колядки, щедрівки, духовні вірші.

Парафіяльні хорові, аматорські та самодіяльні колективи, а також індивідуальні виконавці з Київської та Білоцерківської єпархій поділилися досвідом збереження та вшанування народної духовної пісні. Добірку мелодій українських щедрівок та колядок на баяні виконав представник Молдови Чипріян Єсиненко.

У рамках проведення заходу учасники відвідали білоцерківський дендропарк «Олександрія», де на прохання керівництва цього підрозділу Національної Академії Наук України виконали кілька духовних творів та народних пісень у всесвітньо відомій пам’ятці архітектури XVIII ст. колонаді «Луна», яка вирізняється особливо чіткою акустикою.

Підводячи підсумки фестивалю, який завершився у духовно-просвітницькому парафіяльному центрі «Ковчег» с. Лишня, благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров) подякував усім за любов і бережливе ставлення до народної православної пісенної спадщини.

Наприкінці дійства організатори та учасники, дякуючи Богові за все, разом вознесли молитву за мир в Україні.

Джерело: Макарівське вікаріатство

Коментарі

Напишіть відгук