Сольвар: Про що свідчать результати місцевих виборів

320102_622398024443279_634627055_nУкраїна пройшла чергове випробування демократією, провівши вибори до органів місцевого самоврядування. Зробити однозначний висновок – однозначно хороший чи однозначно поганий – значить свідомо спотворити зміст реального демократичного процесу, який насправді відбиває складну політичну і соціально-економічну ситуацію в країні. Таку думку у своєму блозі висловив народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Руслан Сольвар.

«Насамперед, згідно з офіційними даними доволі низькою є явка громадян на місцевих виборах – близько 46,5%. На такий стан речей впливає чимало факторів, зокрема втома людей від нав’язливої політичної агітації, відсутність чітких передвиборчих програм, орієнтованих на місцеві проблеми, а також традиційно низька увага громадян до виборів місцевого значення. Українці схильні вважати обрання парламенту і глави держави пріоритетними подіями, оскільки в суспільстві досі панує масова установка, згідно з якою всі важливі справи вирішуються в київських кабінетах, а не в місцевих радах. Схоже, громадяни все ж недооцінили значення децентралізації, яка передбачає передання влади та фінансових інструментів її здійснення саме на рівень місцевих громад», – зауважує він.

На думку нардепа, «ті, кого ми вчора обирали, матимуть значні ресурси, аби реально впливати на добробут населення в містах і селах. Примітно, що до виборів такого рівня цього разу була прикута безпрецедентна увага міжнародних спостерігачів, що засвідчило їх значення в очах світової спільноти. На жаль, українці в більшості вирішили інакше».

«Саме зараз, коли українській владі на будь-якому рівні необхідно заручитися серйозним кредитом суспільної довіри для системного впровадження реформ, ситуація з низькою явкою може навпаки поставити під сумнів легітимність нових місцевих рад», – резюмував Р.Сольвар.

Джерело: БПП “Солідарність”

Коментарі

Напишіть відгук