Речник вікаріатства провів Урок миру та патріотизму для старшокласників

20161028_131815-vi

28 жовтня 2016 року, в день 72-ї річниці визволення України від нацистів, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія та Високопреосвященнішого архієпископа Макарівського Іларія, прес-секретар Макарівського вікаріатства архімандрит Філарет (Єгоров) провів Урок миру та патріотизму для старшокласників Макарівського НВК “ЗОШ І ступеню – районна гімназія”.

На запрошення директора гімназії, вчителя історії та правознавства Надії Ащенко та адміністрації навчального закладу речник вікаріатства завітав до учнів разом з гостями з Німеччини: Георгом із християнської спільноти в Імзгаузені та Ернстом фон дер Реке із християнської спільноти святого Лаврентія біля м. Ветцлар (земля Гессен), які займаються соціальною роботою з дітьми та інвалідами та мають досвід у справі примирення між народами.

Священнослужитель та представники Німеччини розповіли про страшні трагедії, які нацизм приніс людству та, зокрема, Україні. Було наголошено на необхідності робити правильні висновки з трагічних уроків історії.

Отець Філарет зазначив, що справжній патріотизм і любов до Батьківщини необхідно засвідчувати добрими справами.

Учні задавали гостям численні запитання. Зокрема про миротворчу діяльність у Європі просила розповісти Президент Ради школи, учениця 11-го класу Дарина Глущенко.

На завершення зустрічі архімандрит Філарет возніс молитви за полеглих воїнів – захисників нашої Вітчизни, за всіх загиблих на сході нашої держави, а також – за мир в Україні.

Старшокласники отримали ікони Покрову Пресвятої Богородиці з молитвами про мир.

Надія Ащенко, дякуючи відвідувачам за змістовне спілкування, вручила гостям українські сувеніри, виготовлені власноруч учнями гімназії.

Цього ж дня речник вікаріатства разом з соціальними працівниками з Німеччини побував у допоміжній спеціалізованій школі-інтернаті для дітей з легкою розумовою відсталістю с. Мостище. Директор закладу Наталія Василенко розповіла про методи роботи з учнями. Відбувся обмін досвідом щодо навчання та виховання дітей з особливими потребами.

Джерело: Макарівське вікаріатство

Коментарі

Напишіть відгук