Проста фізика

19105840_1382033648550013_5375686597689121645_nВам ніколи на приходило на думку, що за весь безлад який коїться в нашій країні, ми самі несемо відповідальність? В українців є цікава риса-здатність самоорганізовуватись заради якоїсь великої, чи не дуже мети . Риса позитивна безперечно, але нажаль на мою думку, одна з найгірших для розвитку демократичної держави. Наша здатність організовуватись для вирішення якихось проблем, приводить до значної економії бюджетних коштів, які потім за “непотрібністю” осідають на рахунках нашої розслабленої влади.

Адже, навіщо вкладати мільйони в розвиток медицини, якщо народ самоорганізується і збере кошти на лікування хворої дитини за кордоном? Навіщо фінансувати армію, якщо при найменшій небезпеці волонтери ешалонами повезуть на схід України харчі і устаткування? Навіщо місцевій владі переживати за дитячі ігрові майданчики і місця проведення дозвілля, якщо люди гуртом їх самі і обладнають?

Навіщо витрачати такі рідні бюджетні кошти, якщо батьки щороку самостійно зроблять ремонти в школах і заплатять за харчування в садочках? Якщо люди проведуть газ та воду на вулицях, а в деяких регіонах нашої країни навіть самі замінять дорожнє покриття? Нещодавно в одному із сіл макарівського району, місцеві жителі за власні кошти облаштували спортивний зал, і ніби гарна подія, розвиток спорту, пропаганда здорового образу життя, позитивний вплив на здоров’я молоді і тд.

Але за доброю вже традицією на місце відразу виїхала група місцевих очільників з свитою із заступників, прес-службою, керівниками установ і організацій. До вечора вже з’явилися перші звіти в на офіційних сторінках і в соцмережах, на фото щасливі обличчя керманичів району, (добре що хоч вишиванки не повдягали), і не менш радісні коментарі даної події,що на облаштування та інвентар не пішло жодної копійки бюджетних коштів. Що їх ніхто навіть не просив. Що їм приємно, коли в селах живуть люди, які розуміють важливість вчитися правильно використовувати свої можливості та ресурси, і тому подібне. Але ви не побачите, жодної фотографії місцевих жителів, які приклали свої зусилля і фінанси для того, щоб даний спортивний зал функціонував.

Лише сільський голова-як ініціатор, і делегація з району. Та хоча районні гості і не мають жодного відношення до даної події, але вони сподіваються, що подібні заходи стануть доброю традицією, а потім перед виборами це увійде до їх передвиборчих програм, як їхня власна велика робота і досягнення.

А щодо бюджетних коштів, які ми самі для них економимо, то вони обов’язково з’являться пізніше в чергових корупційних новинах, в якості будинків, автомобілів, і різних коштовностей.

Юлія Олексишина 

Коментарі

Напишіть відгук