Президент звільнив київського суддю, який погрожував співробітникам ДАІ пістолетом

MSudТрьох українських суддів звільнили від займаних посад за порушення присяги. 

Президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення судді Макарівського районного суду Київської області Владислава Оберемка, який в лютому 2015 року сів за кермо свого авто у п’яному вигляді і погрожував співробітникам ДАІ особистою зброєю. Як повідомляє прес-служба президента України, крім лютневого інциденту з правоохоронцями, Оберемко приписують порушення обов’язку щодо забезпечення справедливого та неупередженого розгляду справи, допущене у вересні 2014 року.

Крім цього, своїх посад за указом президента також позбулися судді Донецького окружного суду Наталія Мальцева та Наталія Спасова, які співпрацювали з терористами. У поданні Вищої ради Юстиції вказується, що в січні цього року, Мальцева і Спасова, що займають посади українських суддів, зайняли посади в так званих “судах” бойовиків на тимчасово окупованій території, що порушує Конституцію і підриває довіру до них, як до носіїв судової влади України. Всіх трьох суддів звільнили за порушення суддівської присяги. Нагадаємо, в ніч на 1 березня суддя Владислав Оберемко в стані алкогольного сп’яніння пересувався по Києву на автомобілі.

На вимогу працівників ДАІ він не зупинився для огляду. “Далі за ним була погоня із увімкненою сиреною по Києву. Після чого суддя вирішив, що так можна п’яним і врізатися в стовп, і вирішив зупинитися”, – повідомляв тоді радник міністр МВФ Антон Геращенко. Після зупинки суддя дістав зброю, направивши її на інспектора. Оберемко також зумисне звертав увагу на те, що йому “нічого не буде” завдяки суддівській недоторканності, а також, нібито, дружбі з прокурором Києва Сергієм Юлдашевим.

Із звинуваченнями проти Оберемка виступали Верховний суд і генпрокурор Віктор Шокін, Вища комісія суддів відсторонила Оберемко від посади. У березні МВС анулювало дозвіл Оберемка на використання зброї.

Джерело: ZN.UA

Коментарі

Напишіть відгук