Перейменування вулиць: яким чином та готовність до цього громад населених пунктів району

24.07.15_1Минулого понеділка на апаратній нараді в райдержадміністрації розглядалося питання перейменування вулиць, провулків та площ в районі, відповідно до одного з декомунізаційних законів, який вступив в дію  21 травня, під назвою “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Щоб визначитися із новою назвою сільські та селищні громади мають півроку — до 21 листопада.

В разі, якщо протягом визначеного строку рішення з перейменування вулиць, назви яких містять у собі символіку комуністичного тоталітарного режиму, сільськими та селищними радами не приймається, таке перейменування здійснюється розпорядженням голови обласної державної адміністрації (або, особи, яка відповідно до законодавства здійснює його повноваження) у тримісячний строк, тобто до 21 лютого .
До назв, які слід перейменовувати належать ті, у яких використані імена (псевдоніми) осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (від секретаря райкому і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік, працівників органів держбезпеки.

Також підлягають зміні найменування, у яких використано назви СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік та похідні від них. Назви які пов’язані з діяльністю Комуністичної партії (включаючи партійні з’їзди), річницею Жовтневого перевороту, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України.

В Макарівському районі перейменуванню підлягають 139 вулиць, з них:

- в с. Ситняки вул. Леніна перейменована на вул. Миру,

- в с. Мостище прийняті рішення про перейменування: вул. Леніна на вул. Слобідська, вул. Постишева на вул. Ігора Василенка (загиблого учасника АТО), вул. Кірова на вул. Квітнева, вул. Щорса на вул. Зарічна.

- Також в с. Бишів визначено з назвами вулиць Леніна на Героїв Небесної Сотні та Щорса на Покровську, ще залишається 3 вулиці.
– У с. Королівка на сходці села попередньо визначено, що вул. Леніна буде названа на честь загиблого учасника АТО Кравченка Олександра.
– Слід відмітити роботу Макарівської селищної ради. Зокрема, протягом червня відбулося два засідання комісії з перейменування об’єктів, назви яких містять в собі символіку комуністичного тоталітарного режиму розташованих на території Макарівської селищної ради, за напрацюваннями якої громаді селища запропоновано для обговорення варіанти нових назв 20 вулиць. Дана інформація висвітлена в районній газеті “Макарівські вісті”.

Також обговорення нових назв вулиць, зокрема по смт Макарів, можна зустріти і в соціальних групах та сайтах інтернет-мережі.

Інші сільські та Кодрянська селищна ради перебувають на стадії підготовки до розгляду питання перейменування на сесіях і проведення громадських обговорень.

Важливо знати, що після перейменування, мешканці вулиці не мають терміново змінювати документи.

Документи, які засвідчують право власності громадян або юридичних осіб на квартири та інші об’єкти нерухомого майна, і так залишаються чинними. При здійсненні продажу або іншого відчуження такого нерухомого майна, ці документи будуть замінюватися за загальною процедурою.

Що стосується реєстрації місця проживання або перебування особи (за старою термінологією – «прописки»), то чинним законодавством України узагалі не передбачено обов’язкової зміни «штампу» у паспорті у зв’язку з перейменуванням вулиці. Нова назва вулиці може з’явитися у паспорті, скажімо, тоді, коли людина змінила прізвище і через це йде міняти документи, або ж купила квартиру на тій самій вулиці за іншою адресою і їй потрібно змінювати місце реєстрації, тобто лише за певної потреби.

Юридичні особи так само зможуть змінити дані про назву вулиці у загальному порядку при внесенні змін до своїх установчих документів, пов’язаних зі зміною складу своїх учасників (засновників, власників), структури управління тощо.

Для того, щоб розпочався процес перейменування вулиці, сільському/селищному голові подають пропозицію, що певну вулицю варто перейменувати, чому і якою має бути нова назва. Згідно з діючим законодавством, пропозицію може внести будь-який громадянин України, іноземець, особа без громадянства, які на законних підставах знаходяться на території України, об’єднання громадян, трудовий колектив, будь-який державний орган.

Громадське обговорення триває не менше двох місяців і визначається організатором – сільським/селищним головою. Воно може проходити у формі конференції, форуму, громадських слухань, засідання за круглим столом, зборів, зустрічей тощо.
Після проведення громадського обговорення протягом 2 тижнів мають бути оприлюднені результати про те, скільки осіб взяли участь, узагальнений аналіз пропозицій та зауважень.

Наступним кроком є те, що сільський/селищний голова вносить проект рішення про перейменування вулиці на розгляд місцевої ради.

Розгляд питання про перейменування вулиць місцевою радою може тривати до 30 днів. Спершу відповідна комісія сільської/селищної ради проводить попередній розгляд питання. Якщо рішення позитивне, то на пленарному засіданні депутати місцевої ради більшістю голосів ухвалюють рішення про те, щоб перейменувати вулицю.

Наступний важливий крок – офіційне оприлюднення рішення місцевої ради. Якщо рішення оприлюднили, вулиця вважається перейменованою.

Джерело: Макарівська РДА

Коментарі

Напишіть відгук