Об’єднання територіальних громад?

19748602_1402286433191401_4295028088544752433_nПоки наші районні очільники святкують безкінечні “Дні села”, зганяють діток на провальні заходи, відвідують воркшопи, та займаються іншими дуже важливими справами.

В районі замовчується одна надзвичайно важлива і цікава тема. Всі вже мабуть чули про децентралізацію і про об’єднання територіальних громад? Так от, згідно перспективного плану формування територій громад Київської області затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 р. №1206, Бишівська громада увійшла в перелік спроможних громад Київської області, тобто фактично їй дали «зелене світло» на завершення процедури об’єднання.

Але не беручи до уваги усі плюси і мінуси даної події (про них буде окремий пост), виникає інше питання: а що ж буде з іншими населеними пунктами, з Макаровом та з Макарівським районом взагалі?

Бо, про намагання Копилова, Колонщини і ще декількох сіл також створити ОТГ ми знаємо, тут як у приказці «Коня кують, а жаба лапу підставляє». Але чому теперішня Макарівська районна влада, а саме пані Семенова, яка була дуже активною прихильницею об’єднання сіл так званої «Бишівської» частини Макарівського району, раптово притихла, і не доводить розпочату справу до кінця стосовно тієї території, що залишається?

Чому не проводиться роз’яснювальна робота з населенням району, в якому статусі будуть перебувати всі інші  села і селища, після того, як “Бишівський кущ” від’єднається?

Яка форма управління буде у районі? Як буде функціонувати районна рада та адміністрація? Що буде з районними депутатами, зокрема і головою районної ради, які обиралися від громад, які більше не належатимуть до Макарівського району, як вони зможуть виконувати покладені на них обов’язки?

Чому, якщо об’єднання така перспективна і хороша річ не проводиться робота по утворенню Макарівської громади? Чому немає обговорення цього питання на офіційних сторінках органів влади в інтернеті та у місцевій пресі? На що Ви чекаєте? Що держава сама примусово об’єднає громади, які не захотіли самі проявити ініціативу?  І Ви виявитеся непричетними до даної події? Ви розпочали фактично розкол району, то чому зупинилися на півдорозі? Пані Семенова, запитую ще раз, а з Макаровом та іншими селами району що буде? Чи головне було від’єднати Бишів?

Юлія Олексишина

Коментарі

Напишіть відгук