На території Макарівського району останнім часом почастішали крадіжки з автомобілів особистих речей власників автотранспорту!

policiyaМакарівське відділення поліції Ірпінського відділу поліції ГУНП в Київській області інформує про збільшення кількості вчинених на території обслуговування крадіжок особистих речей громадян з автомобілів.

З автомобілів викрадається практично все, що потрапляє в поле зору злочинця – демонтуються магнітоли, викрадаються залишені або забуті в автомобілі сумки, барсетки, портмоне, мобільні телефони та інші речі. Справа в тому, що викрасти будь-що із автомобіля можна порівняно просто і при цьому дуже швидко.

Це вселяє в злочинця відчуття своєї безкарності. Як правило крадіжки з автомобіля вчиняються в місцях де громадяни залишають своє авто без нагляду на нетривалий час біля шкіл, дитсадків, будинків творчості, спортивних секцій, магазинів, торгових центрів центри, а також в нічний час.

Способи, які застосовуються злочинцями для скоєння крадіжок майна із автомобілів:
– розбиття скла автомобіля
– прокол колеса автомобіля – за рахунок відволікання водія скоюється крадіжка із салону,
– підбір ключа або злом дверей автомобіля,
– використання сканера,
– шляхом вільного доступу (із залишеної відкритої машини, коли, як правило, власник знаходиться неподалік).

Рекомендуємо виходячи із автомобіля не залишати відкритими вікна і двері автотранспортного засобу, цінні особисті речі, документи.

Як вберегти свій автомобіль?

- В обов’язковому порядку обладнайте автомобіль протиугінними приладами.
– Замикайте автомобіль, навіть якщо залишаєте його ненадовго.
– Закривайте кришку бензобака – це не тільки попередить крадіжку бензину, а й у випадку угону залишить злочинців без можливості заправити машину.
– Звертайте увагу на людей, які цікавляться вашим автомобілем. Не виключено, що вони мають намір викрасти його.
– Не залишайте ключі в замку запалювання навіть у тих випадках, коли залишаєте авто у власному гаражі.
– Залишаючи автомобіль на вулиці, ставте його біля стіни будинку чи ближче до іншого автомобіля. Тоді буде важче в нього проникнути.

- Будьте обережнішими з голосуючими. Якщо хтось просить вас зупинитись на дорозі, перед тим як відкрити вікно чи вийти з авто, подумайте, чи немає для вас загрози. Особливо будьте обережні, якщо автомобіль зупиняє група чоловіків, до того ж у нетверезому стані.
– В темну пору доби перед тим, як вийти з автівки, подивіться навколо і переконайтесь, що вам нічого не загрожує. Повернувшись до автомобіля, тримайте ключі від дверцят із замка запалювання наготові. Подивіться, чи нікого немає в автомобілі.
– Не залишайте в автомобілі, особливо на ніч магнітолу та інші цінні речі, а також документи (посвідчення водія, техпаспорт та інші).
– Не зберігайте в салоні автомобіля викрутки та інші предмети, які можуть бути використані для запуску двигуна без ключа запалювання.

Про факти виявлення, Ви можете повідомити чергову частину Макарівського відділення поліції за телефонами 5-12-70, 5-24-70 та 063-647-50-47 або за телефоном спецлінії «102» цілодобово.

Завчасно дякуємо за надану органам внутрішніх справ України допомогу у боротьбі зі злочинністю.

Джерело: Макарівське Відділення Поліції

Коментарі

Напишіть відгук