На порядку денному обласної ради – автономізація медичних установ

kor_1У Київській обласній раді відбулась нарада з питань автономізації медичних установ Київської області під керівництвом голови облради Ганни Старикової. Про необхідність модернізації та автономізації медичних закладів у Міністерстві охорони здоров’я України почали говорити ще у 2015 році. А у квітні 2016 року, в першому читанні було підтримано законопроект №2309-д «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я».

Поки триває впровадження реформи, Київська обласна рада ініціювала зустріч із головними лікарями комунальних закладів охорони здоров’я Київщини та представниками органів місцевого самоврядування, щоб детально обговорити необхідність реформи та шляхи її реалізації.

«Інколи реформи в різних галузях є відірваними від реальності. Після прийняття всіх необхідних законів на місцях людям важко розібратися із новими правилами роботи, а значить – реалізовувати державні програми. Тому зараз ми починаємо вести діалог із головними лікарями та представниками органів місцевого самоврядування, щоб зрозуміти, наскільки реальними є плани Міністерства охорони здоров’я. У подальшому, ми будемо активно працювати із законодавцем – Верховною Радою України. Ми надамо їм ті рекомендації, які напрацюємо разом із тими, хто безпосередньо буде впроваджувати реформи у сфері медицини. І робимо це саме зараз, поки реформа не набрала законної сили», – сказала голова Київської обласної ради Ганна Старикова.

До участі в нараді долучилась і народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко, яка наголосила на важливості автономізації медичних закладів.

«Автономізація дасть можливість головним лікарям мати фінансову і господарську самостійність, самостійно планувати свої видатки, виходячи з потреб лікарні», – поінформувала народний депутат.

Також вона наголосила, що автономізація не означає припинення фінансування лікарень з державного чи місцевого бюджетів. «Держава буде виділяти кошти не на заклади, а на конкретні медичні послуги, які ці заклади будуть надавати. А значить гроші в лікарні надходитимуть лише тоді, коли якість її послуг буде високою і люди захочуть в ній лікуватися», – додала Ірина Сисоєнко.

Основне питання, яке турбує головних лікарів, це питання поняття медичної послуги, їх перелік та методика розрахунку вартості. Без цього не можна говорити про ніяку самостійність медичних закладів, адже немає жодного нормативного документу, який би роз’ясняв, як формується ціна на медичну послугу і що саме вважати медичною послугою.

Джерело: Київська обласна рада

Коментарі

Напишіть відгук