ІІ голлондсько-український семінар з виробництва та експортних можливостей українських фруктів та ягід

23-09-16_10

23 вересня на території демо-поля “Rosetta Garden” у с. Небелиця Макарівського району пройшов ІІ голландсько-український семінар з виробництва та експортних можливостей українських ягід та фруктів.

У ході семінару виступила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, зазначивши, що ця подія є символічною, тому що вказує на європейський вибір України в садівничому секторі української аграрної економіки. Ми маємо всі передумови для вирощування якісних саджанців та забезпечувати якісною продукцією наших споживачів. На даний час досить значна кількість ягід та фруктів українського виробництва йде на експорт в країни ЄС. У 2015 році вирощено 2 152,8 тис. тонн плодів та ягід, що на 7,7 % більше порівняно з 2014 роком. У наступному  році Уряд планує виділити для підтримки аграрного сектору країни 5,5 млрд гривень.

Також учасників заходу привітала голова Макарівської райдержадміністрації Тетяна Семенова та подякувала агропідприємствам, які діють на території Небелицької сільської ради, за надані робочі місця, вчасно сплачені податки та сприяння у розвитку сільської громади.

Основними тематиками семінару були отримання грантів українськими виробниками ягід та фруктів, актуальні питання з питань безпеки та якості харчової продукції, під час збору та на етапі постачання: контроль вірусів на виробництві овочів і фруктів, нові тенденції щодо забезпечення якості продукції, захист від шахрайства та достовірності у сфері харчової продукції; вирощування саджанців яблунь, груш, черешні та лохини, отримання якісних плодів ягід та фруктів тощо.

Свої можливості та досвід роботи у агросфері з виробництва та експорту ягід і фруктів презентували голландські представники: директор компанії Fleuren Хан Фльорен, інженер харчових технологій  університету HAS Ytrtogenbosch, власник компанії Haasen Consultancy BV Тван Хасен та інші.

Джерело: Макарівська РДА

Коментарі

Напишіть відгук