До якої саме громади має приєднатись село Копилів?

«Макарів Інфо» продовжує цикл опитувань серед інтернет-спільноти Макарова та району стосовно актуальних питань, котрі турбують мешканців Макарівщини.

До нас звернулась Копилівська сільська рада, з проханням зробити опитування серед читачів ресурсу «Макарів Інфо» стосовно приєднання с.Копилів до різних територіальних об’єднаних громад, які мають утворитись в найближчий час. На даний момент в селі депутати сільської ради розробили анкету та проводять опитування у жителів села стосовно приєднання до тієї чи іншої громади (ці дані в опитуванні не враховувались).

Kopyliv

Для мешканців села Копилів це питання досить актуальне, оскільки Копилів одне із сіл, яке ще не визначилось до якої громади приєднуватись і чи взагалі приєднуватись до запропонованих громад. Нагадаємо, серед громад які мають утворитися: Березівська, Бишівська та Макарівська.

Раніше «Макарів Інфо» вже проводило опитування стосовно ставлення до децентралізації (Чи підтримуєте Ви децентралізацію?) і ми бачимо, що питання це хвилює мешканців району.

Публікуємо результати опитування «До якої саме громади має приєднатись с.Копилів?».

Опитування проводилось з 26 травня до 24 липня 2016р.  В дослідженні прийняли участь 120 респондентів.

Відповідь «Макарівська селищна територіальна громада.» отримала найбільшу підтримку серед опитаних. Цей варіант відповіді обрало 72 людини, 60% відповідно.

«Утворити свою громаду із сусідніми селами з центром у с. Копилів.» за такий варіант відповіді відали голоси 27-ім людей – 23% опитаних.

Варіант «Березівська сільська територіальна громада.» отримав підтримку 15-ти людей, 13% відповідно.

Варіант «Бишівська сільська територіальна громада.» отримав підтримку 3-ьох людей, 3% відповідно.

Таку ж підтримку отримав варіант «Взагалі не об’єднуватись ні з ким.» 3-є людей, 3% відповідно.

«Інший варіант» не отримав жодної підтримки і тому в нього 0 голосів, 0% відповідно.

Висновки:

  1. Кількість людей, котрі прийняли участь в опитуванні показує, що питання децентралізації влади на Макарівщині актуальне і турбує мешканців району. Звичайно, опитування не може показати вибір самих мешканців Копилова, оскільки в опитуванні брали участь користувачі інтернету з різних куточків Макарівського району. Опитування показує, що більшість респондентів бачить Копилів у складі саме Макарівської громади (60%).
  2. Друге місце, а саме 23% опитаних вбачають створення своєї власної громади з центром в Копилові. Мається на увазі об’єднання найближчих сусідніх сіл (Копилівська громада – ред.. «МІ»). Звичайно, це майже неможливо, оскільки більшість населених пунктів в районі попередньо вже визначились до яких саме громад і з якими селами об’єднуватись. Хоча, звичайно останнє слово за мешканцям села.
  3. Третю сходинку посідає варіант об’єднання з Березівською громадою. Підтримка серед опитаних – 15%.
  4. Варіанти, котрі набрали однакові результати: об’єднуватись з Бишівською громадою та взагалі не об’єднуватись ні з ким – разом набрали 6%.

Ті хто приймав участь в опитуванні розуміють, що громади мають бути спроможними і, що саме від мешканців Копилова та від їхнього вибору залежить, до якої громади приєднуватись. Єдине, що можемо порадити мешканцям – це обговорити всі плюси і мінуси приєднання до тієї чи іншої громади та зважено підходити до вибору і не зважати на політичну ситуацію, що склалась в районі, області, країні. Потрібно звернути увагу на спроможність громади, а це насамперед питання: медицини, наповнення бюджету, утримання пожежної частини, поліції тощо.

І на останок, нагадаємо що реформа базується на принципах «добровільного об’єднання»! Зважайте на це!

Шукайте інформацію в інтернеті, на сайті: http://decentralization.gov.ua ви знайдете відповіді на багато питань.

І пам’ятайте! Вибір за ВАМИ!    

Найцікавіші коментарі по темі:

Ольга Устименко: Странно почему в опросе принимают участие люди не живущие на територии Копыловской сельской рады, смотрю кто голосует за Макаровскую сельскую раду – жители, даже нет чиновники Макарова.

Сторінка Копилівської Сільської Ради: Це опитування лише спроба дізнатись думку нетільки мешканців Копилова, а й думку людей з різних населених пунктів Макарівщини.

Юлія Пелешок: У Копилова, як у нікого – найбільше вибору! Аналізуйте і міркуйте, вирішувати вам – місцевим жителям!

Долучайтесь до групи у FB «Опитування від Макарів Інфо».

Коментарі

Напишіть відгук