Чи підтримуєте Ви децентралізацію? Результати опитувань.

«Макарів Інфо» продовжує цикл опитувань серед інтернет-спільноти Макарова та району стосовно актуальних питань, котрі турбують мешканців Макарівщини.

Це питання актуальне для багатьох сіл як в районі, так і в області і взагалі для всієї України. Розмов, дискусій проходить багато. Проводяться семінари, з телеекранів різних програм бачимо, як обговорюють всі моменти, котрі можуть вплинути на розвиток кожної громади і кожного населеного пункту України. На бордах Макарівщини та Київщини розміщена реклама щодо децентралізації влади. Ціла інформаційна кампанія з роз’яснення процесу децентралізації йде в Україні.  «Макарів Інфо» вирішили провести власне опитування стосовно ставлення мешканців району до децентралізації. Публікуємо результати опитування «Чи підтримуєте Ви децентралізацію?».

Decentralizaciya

Опитування проводилось з 26 січня до 12 березня 2016р.  В дослідженні прийняли участь 165 респондентів.

Чи підтримуєте Ви децентралізацію?

Відповідь «Підтримую, але є сумніви щодо її реалізації на місцях.» отримала найбільшу підтримку серед опитаних. Цей варіант відповіді обрало 77 людей, 47% відповідно.

«Під сумнівом, адже при владі будуть ті самі обличчя і нічого не зміниться.» за такий варіант відповіді відали голоси 53-ри людини – 32% опитаних.

Варіант «Категорично не підтримую. Не бачу переваг децентралізації.» отримав підтримку 20-ти людей, 12% відповідно.

«Не визначився. Потрібно більше конкретної інформації.» таку відповідь  підтримали своїми голосами 11-ро людей, 7% відповідно.

Оптимістичний варіант «Так, це покращить життя кожного мешканця громади (району).» отримав найменшу підтримку 4-ьох людей, 2% відповідно.

Висновки:

Кількість людей, котрі прийняли участь в опитуванні показує, що питання децентралізації влади на Макарівщині актуальне і турбує мешканців району. Як відомо, на території району планується створення трьох громад: Березівська, Бишівська та Макарівська. Також існують і проблеми з об’єднанням, оскільки кілька сіл поки не визначились куди, як і на яких умовах приєднуватимуться до вищезгаданих громад. Доречі, законом передбачений принцип «добровільно об’єднання». Отже, висновки:

  1. Трохи менше половини людей, котрі прийняли участь в опитуванні розуміють та підтримують сам принцип децентралізації, оскільки бачать в цьому передачу влади громадам, нові можливості з наповнення бюджетів громад та й розуміють проблеми, які можуть при цьому виникнути.
  2. Трохи більше третини опитаних не бачать в цьому перспектив і ставлять під сумнів процес децентралізації, оскільки вважають, що при владі залишаться ті ж самі люди, котрі в черговий раз зможуть прийти до влади за для своїх інтересів, а не інтересів громади.
  3. Третю сходинку, а саме 12% опитаних категорично виступають проти децентралізації та четверту сходинку в опитуванні займають люди котрим потрібно більше інформації щоб визначитись з цим питанням. Редакція «Макарів Інфо» вважає, що потрібно провести більш якісну роз’яснювальну роботу серед мешканців району, оскільки у людей є багато питань та побоювання, що децентралізація може призвести до погіршення життя звичайних людей та вплине на якість відповідних послуг (медицина, освіта тощо).
  1. Лише 4-ро з 165-ти опитаних досконало знають що таке процес децентралізації та впевнені, що це покращить життя кожного мешканця району.

Редакція «Макарів Інфо» не змогла залишитись байдужими до коментарів під опитуванням і вирішила надрукувати найцікавіші:

Sergey Angelsarereal: Підтримую пізніше. Зараз децентралізація під примусом лише нашкодить. Люди не готові до децентралізації, а її плодами скористаються негідники.

Oksana Gerasimenko: Те, що хочуть нам втюхати – фальшива децентралізація. В Конституції України записано – громади можуть виконувати повноваження безпосередньо або делегувати їх селищним чи сільським радам. Якщо не було створено громади тоді хто делегував радам повноваження? Хай узаконюються через створення громад… Читайте Конституції України 1996 року, її ніхто не хоче виконувати. І підсовують нам те, що вигідно тим самозванцям, які зараз керують нашою державою, які роздеребанили майно, яке належить не їм, а всім громадянам України.

В Конституції записано – єдиним власником багатств України є народ. Серед якого після розвалу союзу мали розподілити багатства країни і створитися громади, які мали розпоряджатися і вирішувати скільки чого кому відправляти, і які органи створювати, і як розпоряджатися своїм майном.. Майном можна розпоряджатися громади лише так щоб воно розвивалося, множилось і приносило прибутки громаді, а не щоб руйнувалося і приносило прибутки олігархам. В Польщі 80% ВСІХ ПОДАТКІВ І ДОХОДІВ ЗАЛИШАЄТЬСЯ В ГРОМАДІ 20% В ДЕРЖБЮДЖЕТ. Вони в 1989 році стали власниками державних багатств і вибирають собі таких управлінців, які примножують багатства громад, а не розпилюють їх на брухт …

Vladimir Zabela: Конституцію ще потрібно гарно знати, детально вивчаючи її положення та аналізувати в контексті законів, які були прийняті на її основі! Поняття “громада” в Конституції 1996 року вживається більше як сукупність людей, які проживають на одній території, однак не об’єднані якимось політико-правовим зв’язком. Так от зараз цей зв’язок хочуть нав’язати. Дуже безцеремонно. І головною помилкою є те, що наші високопосадовці і влада у процесі створення громад так бере приклад з Польщі. Ще з історії відомо, що Польща сформована по системі повітів, яка чисто територіально і економічно не може застосовуватися у нас із нашою локацією населених пунктів. Децентралізацію потрібно обговорити, прорахувати, а потім спокійно провести! І вона дуже потрібна! А то я не розумію як у Бишивській громаді (за умови її утворення зараз) з’явиться нормальна лікарня, пожежна частина чи самодостатній відділок поліції? Це сотні мільйонів гривень. Потрібно поважати вибір людей, але і все прораховувати, бо живуть там, де добре заробляють і платять податки! Щоб не вийшло як із Калитянською громадою…

Далі буде …

Долучайтесь до опитування у FB в групі  «Опитування від Макарів Інфо».

Коментарі

Напишіть відгук