Архієрейська служба в день престольного свята (Лишня, Бишівське)

DSC_0384-vi27 жовтня 2015 року, у свято памяті преподобної Параскеви Сербської, Високопреосвященніший архієпископ Макарівський Іларій, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, звершив Божественну літургію в храмі с. Лишня Бишівського благочиння, присвяченому цій святій.

Його Високопреосвященству співслужили благочинний Бишівського благочиння, настоятель храму архімандрит Філарет (Єгоров), благочинний Макарівського благочиння архімандрит Кирил (Білан), духовенство Макарівського вікаріатства, Київської та Бориспільської єпархій.

За богослужінням молилися сільський голова сіл Лишня та Осикове Андрій Шевчук, депутати Макарівської районної ради, представники органів місцевого самоврядування. Також храм цього дня відвідали вихованці дитячого садочку с. Лишня «Сонечко» на чолі із завідувачкою Тетяною Морськоватих та учні місцевої школи, які вивчають християнську етику. На кліросі співав молодіжний архієрейський хор Макарівського вікаріатства.

Після Євангельського читання з благословення владики Іларія студент Київської Духовної Академії іподиякон Олександр Горбаченко промовив проповідь, у якій розповів про життєвий шлях преподобної Параскеви.

Священнослужителі вознесли молитву за мир в Україні.

Після причасного вірша колективи «Сік землі» с. Лишня (керівник – Софія Керусенко), «Калиновий гай» с. Осиково (керівник – Стефанія Колесник) та «Перлина краю» с. Мостище (керівник – Майя Коваленко) – лауреати фестивалю православної пісні «Пентикостія» – виконали духовні канти.

По завершенні літургії відбувся хресний хід навколо духовного парафіяльного центру «Ковчег», у якому розміщено храм преподобної Параскеви. Священнослужителі піднесли молитву до неї.

Архієпископ Іларій привітав усіх з престольним святом та передав благословення Предстоятеля Української Православної Церкви.

Після богослужіння Керуючий вікаріатством зазначив, що Господь, бачачи кожного з нас, вишукує ту перлину, якою ми можемо спасатися, і потрібно старатися, щоб наша перлина завжди була в нас на поверхні, – щоб ми розвивали в собі спасительні добрі риси й чесноти, які маємо. Адже преподобна Параскева не одразу стала святою, а потроху примножувала перлину в своєму серці, поки вона не стала величезною перлиною – Самим Христом.

З рук владики Іларія всі священнослужителі отримали іменні ікони. Також усі присутні в храмі люди отримали в благословення ікони преподобної Параскеви та подарунки.

Святкування храмового свята продовжилося в місцевому Будинку культури, де виступали народний чоловічий гурт «Козацькі джерела» (керівник – Олександр Сніжко), а також неодноразові переможці міжнародних та всеукраїнських фестивалів православної пісні: дитячий ансамбль «Вокаліз» Центру творчості дітей та юнацтва ім. святителя Димитрія Ростовського смт Макарів (керівник – Тамара Отрох) та автор-виконавець Михайло Кухар. Слухачів привітали з храмовим святом сільський голова та настоятель храму.

Джерело: Макарівське вікаріатство

Коментарі

Напишіть відгук