Архієпископ Макарівський Іларій звершив першу лiтургію в новому храмi села Мостище

DSC_392-vi27 вересня 2015 року, на свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вікарій Київської Митрополії архієпископ Макарівський Іларій звершив першу Божественну літургію престольного свята в новозбудованому Хресто-Воздвиженському храмі села Мостище Бишівського благочиння.

Його Високопреосвященству співслужили: благочинний та настоятель храму архімандрит Філарет (Єгоров), духовенство Макарівського вікаріатства.

За богослужінням молилися депутати місцевих рад, учителі та учні допоміжної школи для дітей з особливостями розумового розвитку с. Мостище, діти, що перебувають у Центрі соціальної реабілітації для дітей та підлітків с. Копилів разом зі своїми вихователями, вихованці місцевого дитсадка «Лелеченька» разом із завідуючою закладом, численні парафіяни та гості – прочани з різних парафій Київщини. Відвідали цього дня Мостище і учасники XV міжнародної науково-богословської конференції «Успенські читання» Франс Гоппенбрауерс, співробітник фундації «Комунікантес» (Нідерланди), та британка Суелла Даркінз, яка десятки років пропрацювала в системі освіти Італії.

За богослужінням співав молодіжний архієрейский хор Макарівського вікаріатства. Духовні піснеспіви та канти виконали гурти «Перлина краю» с. Мостище, «Калиновий гай» с. Осикове та «Сік землі» с. Лишня, а також автор-виконавець Михайло Кухар із Макарова.

Після Євангельського читання владика Іларій виголосив проповідь, у якій підкреслив, що християни повинні нести свій життєвий хрест, не ремствуючи, а з радістю –  і тоді він буде для них спасительним.

Священнослужителі вознесли молитву за мир в Україні.

По завершенні літургії відбулося поклоніння Чесному Хресту та чин Славлення перед ним. Архієпископ Іларій привітав настоятеля та парафіян з престольним святом, передавши благословення Предстоятеля Української Православної Церкви. Архімандрит Філарет подякував Владиці Іларію за звершену Божественну літургію й передане благословення Його Блаженства. Дякуючи духовенству та мирянам за спільну молитву, отець благочинний зазначив, що відбулася особлива подія: вперше в історії села Мостище, де раніше ніколи не було церкви, відправили богослужіння в новоспорудженому храмі. У благословення від Архієпископа Іларія всі присутні отримали святі ікони та гостинці.

Святкування дня села продовжилося в місцевому клубі, в якому до присутніх представників територіальної громади зі словом привітання звернувся архімандрит Філарет, який також поздоровив місцевих працівників дошкільної освіти з їх професійним святом, яке відзначається цього дня.

Джерело: Макарівське вікаріатство

Коментарі

Напишіть відгук